Центр творчості дітей та юнацтва – багатопрофільний навчальний заклад, що є складовою частиною системи освіти Святошинського району м. Києва. Центр здійснює навчання і виховання дітей та юнацтва в позанавчальний час, забезпечує умови для отримання вихованцями позашкільної освіти, ранньої профілізації, становлення творчої особистості.

В центрі працює 32 гуртки під керівництвом 49 педагогів.  Серед них : 5 відмінників освіти України, 1 нагороджений нагрудним знаком «Софія Русова», 4 мають звання «керівник гуртка-методист»; 2 кандидати у майстри спорту, 2 майстри спорту.

Гуртки ЦТДЮ працюють за напрямками: науково-технічним; вокально-хореографічним; декоративно-прикладного та образотворочого мистецтва; театральним; спортивним і студія розвитку “Дошколярик”.

Високий рівень навчання гуртківців підтверджується щорічними перемогами вихованців, гуртків і колективів у районних, міських, всеукраїнських і міжнародних конкурсах, фестивалях, турнірах та змаганнях.

У закладі працюють 2 музеї. Історико- краєзнавчий музей «Пам’ять», який було створено та зареєстровано у 2007 році. Та фольклорно-етнографічний музей «Світлиця», виконаний за вимогами декору минулих часів.

Інновацією останніх років стало застосування у професійній практиці методичного портфоліо педагогів та портфоліо вихованців, використання проектних технологій у навчально-виховному процесі, участь у районних та міських етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН та конкурсу-захисту проектних робіт вихованців позашкільних навчальних закладів.

Пошукова діяльність, допрофільна та профільна підготовка вихованців ведеться на базі майстерень – слюсарної та столярної, 2 художніх майстерень та 3 лабораторій – авіамодельної, судномодельної та фотолабораторії. У Центрі працюють 8 навчальних кабінетів, 3 хореографічні зали а також виставкова зала.

Пріоритетні напрямки розвитку закладу: розробка та реалізація інноваційної моделі навчально-виховної діяльності закладу; впровадження у навчально-виховний процес інклюзивної освіти та технологій роботи з обдарованими дітьми;; упровадження інформаційних технологій у діяльність позашкільного навчального закладу.

Історія закладу

Наш заклад було засновано працівниками верстатобудівного заводу ім. Горького ще у січні 1936 року, як перший дитячий клуб позашкільного навчання на території заводського селища «Галагани».

Вперше про роботу з дітьми, які мешкали у селищі Верстатобуду «Галагани» в позанавчальний час згадується восени 1936 року. Жіноча Рада, Комітет комсомолу спільними зусиллями організували роботу Форпосту, у якому почали працювати: конструкторський, електро, фотогурток, авіа моделювання, ігротека та гурток художньої самодіяльності, якими керували працівники конструкторського бюро на громадських засадах.

Січень 1937 року – обладнаний дитячий клуб позашкільного навчання, у якому працювали конструкторський, фотогурток, гурток авіамоделювання та струнний ансамбль. В серпні почав працювати стрілецький гурток.

1941 рік – дитячий клуб працює у місті Кизелі на Уралі, куди був евакуйований завод.

1944 рік – робота позашкільного закладу знову в місті Києві.

У повоєнні роки робота з дітьми продовжувалась в будинку культури і лише через 15 років піонерський Форпост отримав краще приміщення для повноцінної роботи гуртків.

1956 рік – рік народження Форпосту.

1962 рік – дитячий клуб реорганізований в дитячий сектор при клубі заводу.

1966 рік – дитяча технічна станція.

1967 рік –наш заклад працював як клуб Юних техніків, з’явилися нові гуртки: радіотехнічний, судномодельний та гурток картингістів

1981 рік – Клуб юних техніків (КЮТ).

1992 рік – Центр творчості дітей та юнацтва, який об’єднав Станцію юних техніків та підлітковий клуб Будинку культури, організувавши таким чином два відділи – науково-технічний та естетичний творчості дітей та юнацтва Радянського району міста Києва.

2001 рік –Центр творчості дітей та юнацтва Святошинського району міста Києва.

На сьогоднішній день у нашому Центрі навчається близько 1300 дітей у 35 гуртках.