З 16-18 грудня 2020 року в історико-краєзнавчому музеї «Пам’ять» ЦТДЮ відбулися екскурсії, присвячені Дню пам’яті командира Київського партизанського з’єднання Івана Олександровича Хитриченка

З 16-18 грудня 2020 року в історико-краєзнавчому музеї «Пам’ять» ЦТДЮ відбулися екскурсії, присвячені Дню пам’яті командира Київського партизанського з’єднання Івана Олександровича Хитриченка (25 жовтня 1903 – 19 грудня 1989), ім’я якого закарбовано в історії Другої світової війни. Знов ожили страшні й величні події часів великої битви за Батьківщину, а разом із ними – гіркі й славетні хвилини життя тих, хто не шкодував його заради визволення людства від коричневої чуми, та разом з тим зазнав тортур сталінського режиму. На жаль, саме такі випробування випали на долю І. Хитриченка.

Хитриченко І.О.- командир Київського партизанського з’єднання ім. Хрущова загальною чисельністю 5 тисяч осіб, яке було найбільшим в Україні. На рахунку цього з’єднання багато прикладів героїзму народних месників при звільненні Києва від нацистських загарбників, що дало можливість військам І Українського фронту, під керівництвом Ватутіна, здобути перемогу. На жаль, замість отримання звання Героя Радянського Союзу 1943 року І.О. Хитриченко отримав 10 років позбавлення волі. На честь пам’яті про великого діяча в центрі с. Веприн встановлено пам’ятник на алеї Слави (основну роль у створенні та вікритті пам’ятника І. Хитриченку у Веприні відіграла Канюка Поліна Олександрівна – Голова ради партизан, що проживає на станції Ірша, Радомишльського району, на Житомирщині), його посмертно нагороджено званням «Почесний громадянин с. Веприн» та названо вулицю імені Івана Хитриченка, а на будівлі школи, де він навчався, встановлено меморіальну дошку. Помер Іван Олександрович Хитриченко 19 грудня 1989 року, поховано його на міському кладовищі у Биківні, Дніпровського району міста Києва.

У спадщину нащадкам Іван Хитриченко залишив книгу про діяльність Київського партизанського з’єднання у роки війни «Стежиною народного гніву», над якою працював понад 20 років. До кінця свого життя він активно займався військово-патріотичним вихованням підростаючого покоління Київщини та Житомирщини.Пошукова робота триває, а ми вічно пам’ятатимемо своїх визволителів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.