Безпечна країна

Життя – це найдорожчий скарб. Про те, що його потрібно цінувати і дорожити ним, знаємо з уст дорослих: батьків та вчителів. В дитинстві все здається веселковим: майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та, насправді, це не так. Лише мить – і яскраві фарби радості можуть перетворитися на сумні невтішні відтінки. То ж, як убезпечити дитину від неприємностей?

Будьте уважні!

Наприкінці навчального року, традиційно в травні, в усіх закладах освіти Україні розпочинається #Тиждень_безпеки_дорожнього_руху. Його тема цьогоріч: «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Протягом Тижня відбувається низка заходів, спрямованих на привернення уваги до ситуації з аварійністю на дорогах країни. Заходи в освітніх закладах, зазвичай, проводяться з представниками поліції. На жаль, реалії сьогодення, не дозволяють нам організувати тематичні заняття з представниками патрульної поліції, але можливість подивитися уроки онлайн та поділитися корисною інформацією, є завжди!

Вихід на вулицю кожної дитини починається з простих правил дорожнього руху. Адже пішохід – є його безпосереднім учасником. Вивчайте разом з нами правила дорожнього руху, повторюйте їх. Саме дотримання простих норм поведінки на дорозі, можуть призвести до швидкого реагування і зорієнтуватися в непередбачуваній ситуації.

1. Знай свій колір!

Допоможіть дитині дізнатися про світлофори та основні дорожні знаки, а також про те, на що вони вказують.
Іноді замість світлофора, керувати дорожнім рухом може регулювальник, який використовує жести рук . Розкажіть своїй дитині і про них теж.

2. Зупинись. Подивись. Переходь!

Дітям доводиться самостійно ходити в школу, гурток, спортивні заняття. Зазвичай, навчальні заклади знаходяться на значній відстані від дому. Щоб дістатися пункту призначення, потрібно скористатися громадським транспортом, а значить дійти до потрібної зупинки. Тому батьки повинні навчити своїх дітей безпечно переходити дорогу.
Малюки зазвичай, неуважні. Привчайте їх, змалку,завжди зупинятися біля проїжджої частини. Доведіть до автоматизму звичку оглядати дорогу в усіх напрямках, перш ніж переходити!
Переходити дорогу потрібно виключно “зеброю”. Бажано, щоб наземний перехід був регульованим. Тобто оснащеним пішохідним світлофором. Зелене світло – дозвіл на перехід проїжджої частини. Важливо: наземний перехід, “зебра”, має бути зображений на перехресті лише перпендикулярно, а не навскоси.
Дорослі повинні завжди супроводжувати дітей у віці до шести років і тримати їх за руку, переходячи вулицю.

3. Будь уважним — слухай!

Поясніть дітям, що вони не завжди можуть побачити автомобіль, адже він може бути за поворотом. Тому вони повинні прислухатися та бути уважними, щоб завчасно зреагувати на наближення транспортного засобу.

4. Перебігати дорогу категорично заборонено!

Здебільшого діти нетерплячі. Вони можуть перебігати через вулицю, щоб дістатися іншого узбіччя дороги якнайшвидше. Поясніть дитині, що перебігати проїжджу частину – неприпустимо! Залежно від її віку, розкажіть про можливі наслідки порушення цього правила.

5. Користуйтеся тротуарами!

Навчіть своїх дітей пересуватися лише тротуарами. Триматися слід правого боку, щоб не заважати зустрічним пішоходам. Будьте прикладом для них.

Знання та дотримання правил дорожнього руху для дітей так само важливі, як і оволодіння грамотою. Рухливі ігри для дітей, допоможуть дошкільнятам і молодшим школярам засвоїти необхідні знання в цікавій формі. Наочно пояснити та запам”ятати правила дорожнього руху, розвинути у юних пішоходів увагу та спостережливість, допоможуть дитячі тематичні ігри. Будьте пильними та бережіть своє життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.