ОБЕРЕЖНО,МІНИ!

Понад місяць північна частина Київщини перебувала під окупацією російських військових. За цей час ворог встиг залишити значну кількість мін, бомб, снарядів та нездетонованих боєприпасів. Про те, що для ворога немає нічого святого, годі й говорити. Російські окупанти мінували не лише наші міста та села, українські ліси, водойми, поля та узбіччя доріг, а й дитячі майданчики. Загарбники закладали свої вибухівки навіть у побутові предмети, аби якомога більше нашкодити простим людям. З квітня місяця поточного року рятувальниками України розпочато масштабну кампанію по розмінуванню та інформуванню населення про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети, а також характеристики їхніх загроз.

Сапери ДСНС закликають не наближатися до знайдених невідомих або підозрілих предметів. Вони вкотре нагадують, що після запеклих боїв на Київщині, такі знахідки можуть бути вкрай небезпечними для життя людини. Однак, зустріч з небажаними сюрпризами на території України неминуча. То ж як себе поводити в разі такої знахідки?

Важливо приділити чимало часу розповідям про такі предмети і привернути увагу дітей, адже їхні інтереси високі до невідомого. Побудуйте свій діалог з малечею легко, невимушено, можливо навіть в ігровій формі. Показуйте наочно картинки, щоб Ваші чада мали уявлення, як виглядають вибухівки. Так дитині краще закарбується Ваша розмова в її пам”яті.

У випадку виявлення підозрілих предметів або боєприпасів НЕ МОЖНА:

  • підходити;
  • піднімати;
  • підбивати ногою;
  • користуватись радіоелектронними засобами в місцях знахідок;
    Потрібно НЕГАЙНО відійти на безпечну відстань та повідомити служби порятунку за номером 101 або 102 і попередити оточуючих про можливу небезпеку.

Пам”ятайте: вчасно поінформований – значить озброєний! Бережіть себе! Все буде Україна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.