Постать, яка увійшла в історію України навіки

“Україна може пишатися тим, що вона є, була і стала в 1991 році країною, яка розвалила Радянський союз – останню імперію, найбільш страшну…” Він визнав, що його підпис під цим важливим документом про розпад СРСР – найважливіший вчинок його життя. “Мені вдалося виконати волю народу!” – все це він твердо скаже, але згодом, у 2016 році. З того часу мине 25 років з нагоди чергової річниці розпаду СРСР і проголошення Незалежності України.

Перший Президент Незалежної України

На 89 році життя відійшов у засвіти Перший Президент Незалежної України Леонід Макарович Кравчук. 10 травня 2022 року, о 17 годині за київським часом, сумна звістка облетіла світ: тривала недуга забрала українського політика, Голову Верховної Ради (1990-1991рр), діяча, який стояв у витоків створення сучасної української державності. Саме за часів його головування, Парламент прийняв Акт проголошення незалежності України.

Початок далеких 90-х – непрості часи для країни. Леонід Кравчук взяв на себе велику відповідальність управляти Державою. Президентство Леоніда Макаровича тривало три роки і стало одним із найсуперечливіших періодів новітньої історії України. Через масове безробіття та затримку і без того мізерних зарплат, дефіцит пром- та продтоварів, приватизацію діржавних підприємств, страшенну інфляцію, почала стрімко падати і довіра до обраного Президента. Ставлення українців до пана Кравчука було неоднозначне: хтось пишався і підтримував, а хтось засуджував і досі звинувачує його у прийнятих ним тоді рішень та дій. Йому закидали помилковість відмови від ядерної зброї після розпаду СРСР, однак він був завжди переконаний у правильності прийняття такого рішення. “Ядерна зброя,що перебувала на території України, була чужою – російською ядерною зброєю, – заявив Кравчук у серпні 2011, – кнопка в росії, відтворення ядерної зброї в росії. Ми нічого не могли б зробити з цією ядерною зброєю.”

У 1994 році в країні оголосили дострокові президентські вибори. Це сталося після того, як Парламент остаточно висунув недовіру Президентові та парламентарям і призначив референдум. Згодом, усі погодилися, що дострокові вибори глави держави і депутатів Верховної Ради, таки необхідний захід. Президентські пергони пан Кравчук програв Л.Кучмі. Він гідно прийняв програш. Поведінку Леоніда Макаровича, згодом, визнають політологи належною і відмітять, що це перший пострадянський лідер, який передав владу демократичним шляхом.

Присяга першого Президента України Л.М.Кравчука

Попри численні політичні помилки, Леонід Макарович був і залишився справжнім патріотом своєї країни. Його вважали чудовим промовцем і співрозмовником. Леонід Кравчук був наділений високим інтелектом, витримкою, стриманістю та розсудливістю. В день його смерті, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, на своїй сторінці у мережі Фейсбук, напише: “На Українському полі він посіяв Незалежність, а у Біловезькій пущі, своїм підписом, викоренив Радянський Союз.” Але цього вже Перший Президент вільної, могутньої, незалежної Держави не почує і не прочитає.

Вічна пам”ять Вам, пане Президенте…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.