Прийшли щедрувати до Вашої хати…

щедрування вокальної студії “Веселі нотки”

На зміну гучної Коляди прийшла велична Щедрівка. 13 січня, за християнським календарем – день преподобної Меланії. Напередодні старого Нового року – Щедрий вечір. Обидва свята з давніх-давен злилися в єдине ціле і відтоді святкується як свято “Маланки”. До традицій та обрядів долучаються не лише дорослі, а й діти.


Не забувають обряди та шанують традиції пращурів і в позашкільному закладі “Центру творчості дітей та юнацтва” Святошинського району міста Києва. Годинний тематичний захід “Вечорниці” пройшов на одному диханні. На театралізоване дійство запросили і гостей. Учні 5-Б класу гімназії “Апогей” активно приймали участь у майстер класах: ліплення вареників та власноруч створювали Різдв”яного Янгола.

Із цікавістю слухали про традицні ворожіння різдв”яно-новорічного циклу. Здавна вважалося, що цей обряд магічний і здатний передбачити майбутнє та розповісти незаміжнім дівчатам про судженого.

Ну а на світанку 14 січня, на свято Василя, наша господиня Олена Клеванська, закликала відчинити двері своїх осель на світанку і впустити засівальників. До речі, засівати дозволено лише хлопцям. А щоб рік вдався щедрим та багатим, оселю посівальники засипали зерном і бажали хазяям всього найкращого!

То ж, вітаємо і ми усіх із Щедрим Вечором та прийдешнім старим Новим роком! Бажаємо, щоб усі негаразди залишилися в минулому, а в Новому році панували мир, здоров”я та благополуччя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.