Сила нації – в незламності духу

22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері біля пам”ятника Богдану Хмельницького відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу. Дві країни УНР та ЗУНР злилися в Соборну Україну. Звідси і походить символічна назва Національного свята День Соборності.

Офіційно його почали святкувати в 1990 році. Це одна з найбільш значущих дат для держави, яку українці відзначають вже 103 роки поспіль. Кожне свято, як відомо, має свої традиції. День Соборності – не виключення. Головна ознака цього дня – побудова “живого ланцюга” єднання. Традиція настільки прийшлася до душі українцям, що переросла в щорічний флешмоб. Шанують національні традиції і в Центрі творчості дітей та юнацтва Святошинського району міста Києва. В ланцюг єдності об”єдналося понад 50 учасників святкового дійства.

В творчому флешмобі, приуроченому до Дня Соборності України взяли участь педагоги ЦТДЮ та вихованці позашкільного закладу. Концертна програма була дещо незвичною і проходила в невимушеній довільній формі. На фоні пісенного вернісажу, читання патріотичних віршів та театралізованих постановок, паралельно проводилися майстер класи для учасників та гостей. За столиками патріотичних кольорів створювали меткликів та вишиванки.

Українці – нація не тількі співоча. Емоційний стан душі, з давніх-давен, відображали і в народних танцях. А культуру регіону можна було розгледіти в яскравих національних костюмах. Тому окрасою заходу стало танцювальне попурі Народного художнього колективу ансамблю танцю “Вітамінчики”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.