Історико-краєзнавчий музей “Пам`ять”

Центр творчості дітей та юнацтва Святошинського району м.Києва було засновано працівниками верстатобудівного заводу ім. Горького ще у січні 1936 року, як перший дитячий клуб позашкільного навчання на території заводського селища «Галагани».

У 2007 році було створено та зареєстровано історико-краєзнавчий  музей «Пам’ять»  (Сідоцтво № 11-149 від 08 листопада 2007 року № 263), як осередок просвітницької роботи серед вихованців ЦТДЮ, учнів шкіл Святошинського району та мікрорайону Галагани.

Мета діяльності музею полягає у залученні молодого поколіннядо вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу та сприянні відродженню і розбудові національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави .

У музеї зберігається понад 1200 експонатів. Основну частину експонатів до музею передала Рада ветеранів «Веркон» Святошинського району, яку очолює Ю.К. Савельєв, а саме –  діорама «Визволення Святошино від фашистських загарбників у роки Другої світової війни», точна копія пам’ятника робітникам верстатобудівного заводу «Веркон», що загинули в роки Другої світової війни,  встановлена на площі біля центральної прохідної заводу, експозиція «Бойовий подвиг земляків» тощо.

У перші дні війни майже всі робітники заводу пішли на фронт, але завод продовжував працювати. Три німецькі фірми планували налагодити виробництво верстатів-автоматів, але так і не випустили жодного. Не допустила цього підпільна група, якою керував робітник верстатобудівного заводу, Марейчев Олександр Михайлович.  Зібрану інформацію підпільники передавали до штабу Київського партизанського з’єднання, командиром якого був Іван Олександрович Хитриченко. Саме його донька, Боліла Людмила Іванівна була засновником та завідуючою нашого музею. 

Протягом майже 10 років налагоджено партнерські зв’язки з Центром вільного  часу м. Кошице Словаччина.

Військово-медичний клінічний центр професійної патології особового складу Збройних сил України (в/ч А2923) м. Ірпінь радо приймає наші дитячі колективи з концертною.

Історичні події та історичне минуле – це відкриті сторінки книги життя, які вчать підростаюче покоління любити свій край, рідну землю та пам`ятати традиції українського народу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.